כתום בניית אתרים » לימוד בניית אתרים – איך תהפכו לבוני אתרים?

לימוד בניית אתרים – איך תהפכו לבוני אתרים?

אתר אינטרנט כיום, משמש ככרטיס הביקור של כל בעל עסק, חברה או כל אדם שמעוניין לשווק ולקדם את עצמו. במילים אחרות, בעידן של היום, אם אין לך אתר, אתה לא קיים. לכן, בניית אתרים הינה יכולת בעלת ערך לשימוש עצמי, או לרכישת מקצוע בבניית אתרים לרבים אחרים.

העלות הממוצעת כיום של בניית אתר תדמיתי בוורדפרס היא כ-3,500 ומספיק שתצליחו לגייס 2 לקוחות בעלות הזאת על מנת להרוויח מעל שכר המינימום. אם תצליחו לשווק את עצמכם ליותר לקוחות תוכלו להגיע לשכר גבוה בהרבה. להרחבה בנושא צפו במאמר של מחיר בניית אתרים בוורדפרס שיעזור להבין בסוגי האתרים והמחירים שלהם.

לימוד בניית אתרים בוורדפרס

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

למי מתאים ללמוד בניית אתרים?

עבור מי שמעוניין להשתלב בתעשייה הזו – בתור בונה אתרים שכיר בחברות שונות או בתור מפתח עצמי בעסק להקמת אתרים שעובד בתור פרילנסר.

תחום זה רווחי בקרב אלו המעוניינים בהסבה מקצועית, מאחר והוא לא דורש ידע טכני קודם. כל אחד המעוניין בתחום ורוצה להתמקצע בו, יכול ללמוד קורס בניית אתרים אונליין ובתוך  פחות מחודש להתחיל לעבוד בתחום ולשווק את השירות של בניית אתרים.

קורס בניית אתרים למתחילים הינו קורס פרקטי אשר משלב את הכלים הטכניים הדרושים, ולצד זאת שם דגש על פיתוח יצירתיות לצורך עיצוב אתר מרשים. בדרך כלל המטרה של הקורס למתחילים תהיה לעזור לבונה האתרים לבנות תשתית טובה שבאמצעותה הוא יוכל להמשיך להתפתח בתחום של בניית אתרים.

לימוד בניית אתרים יכול להתאים לאנשים יצירתיים שאוהבים לעבוד על המחשב. הוא יכול גם להתאים לפנסיונרים שמחפשים תעסוקה ולחיילים משוחררים שמחפשים כיוון בחיים.

מדוע ללמוד בניית אתרים?

התחום של בניית אתרים הוא תחום רחב, אשר יכול לשרת מגוון מטרות. כאמור, אתר אינטרנט משמש כיום ככלי שיווק מרכזי לכל בית עסק, ולכן לבניית אתר איכותי ומקצועי יש ערך משמעותי לרבים. לבוני אתרים מומחים, אשר מסוגלים ליצור אתר נוח לשימוש, בעל עיצוב נעים לעין, המשלב מגוון פונקציות, יש ביקוש רב כיום.

בעיקר לאחר הקורונה ההבנה של בעלי עסקים רבים עלתה וכך גם ההבנה של הצורך באתר אינטרנט, היום כולנו יודעים שעסק ללא אתר לא יכול להתקיים.

התחום של הדיגיטל הולך ומתפתח עם השנים ויש לזה סיבה טובה. כאשר אתם לומדים בניית אתרים אתם נכנסים לתחום שאין בו כמעט חסמי כניסה. בנוסף למחסור בחסמי כניסה גם אין לכם כמעט הוצאות. המוצר שלכם זה הידע והזמן ובשונה מפתיחת חנות או עסק פיזי כאן גם אם לא תצליחו אתם לא תיכנסו למינוס וחובות שתשלמו אתם כל החיים.

אם אתם יזמים ולא יודעים מה אתם רוצים לעשות כל מקצועות הדיגיטל יכולים להתאים לכם, אבל בדרך כלל בסיס טוב יתחיל מהתחום של בניית אתרים.

מה לומדים בקורס בניית אתרים למתחילים?

אלו העוסקים בבניית אתרים ידרשו לשלוט בכמה כישורי מפתח ויכולות חשובות. ראשית, עיצוב האתר נעשה באמצעות תוכנת פוטושופ. התכנה משמשת לעיצוב מקצועי, במטרה לעצב אתר בעלת חזות מושכת ומזמינה. זוהי תוכנה מורכבת בעלת מגוון כלים ופונקציות, וכדי לשלוט בה ברמה טובה, יש ללמוד ולתרגל את השימוש בה.

בנוסף, נדרשת הבנה בשפות תכנות אינטרנטיות כגון HTML, PHP ו-CSS. לימוד שפות תכנות אמנם נגיש לכל אחד אשר מעוניין בכך, אך כמו לימוד של כל שפה אחרת, הדבר מצריך תרגול, התמדה והשקעה בתהליך הלמידה. בנוסף, היכרות עם מערכות CMS כגון וורדפרס ועוד נדרשת בלימודי בניית אתרים.

נושאים נוספים במסגרת הקורס הינם מבנה רשת האינטרנט, שימוש בווידאו ובסאונד, התאמה למובייל (טלפון נייד), תוכנת פלאש, אנימציה, אפיון חווית משתמש, צרכים של גולשים באינטרנט, סביבות פיתוח ועוד.

למרות שצריך ללמוד לא מעט על מנת להיות בוני אתרים ברמה מאוד גבוהה היום ניתן ללמוד בניית אתרים גם ללא הצורך בשפות קוד או הבנה בתוכנות גרפיקה. המערכת של וורדפרס בשילוב של תוספים כמו אלמנטור יאפשרו לכם לבנות אתרים במהירות ובקלות גם ללא ידע ראשוני מקדים בכלל.

כיצד נראית תכנית הלימודים בקורס מסוג זה?

במסגרת הלימודים המשתתפים זוכים לרכוש לעצמם כלים פרקטיים בתחום. בלימודים, הסטודנטים לומדים כיצד לעבוד לפי דרישות הלקוח ולהתחשב בהן. בנוסף, לומדים כיצד לבנות את האתר באופן מקיף – החל משלב בניית היסודות ועד לשלב הסופי של ליטוש ותחזוקה שוטפת.

במהלך הלימודים ישנן התנסויות מעשיות בבנייה, במסגרתן בונים אתר בכוחות עצמם, במטרה לפתח את הניסיון שלהם ולצייד אותם בתיק עבודות מרשים. בזכות ניסיון זה, בוגרי קורס מסיימים לאחר שנחשפו לכלים חשובים ומתמקדים, ויכולים להשתלב בשוק העבודה בתחום.

השלב החשוב ביותר במסגרת של לימוד קורס בניית אתרים היא הבנייה של תיק העבודות. ללא תיק עבודות לא תוכלו למצוא עבודה בכלל בין אם אתם מחפשים לעבוד בתור שכירים ובין אם אתם מחפשים לעבוד כפרילנסרים ולבנות אתרים ללקוחות.

קורס בניית אתרים מעשי המספק כלי לימוד איכותיים ידחוף אתכם יותר לצד של בניית אתרים וקבלת ניסיון מעשי ולא לימוד של ידע תיאורטי וחסר תועלת.

מה מסגרת הזמן והעלות של קורס בניית אתרים למתחילים?

קיימים סוגים שונים של קורסים והשאלה היא איזה סוג של קורס אתם מחפשים. האופציה הראשונה היא קורס אינטרנטי שיכול לנוע בין 10 שעות לכמה עשרות שעות. בגלל שהקורס מתומצת ולא כולל בזבוזי זמן מיותרים תוכלו ללמוד בקורס אינטרנט ב-10 שעות מה שייקח 60 שעות בקורס פרונטלי.

בנוסף העלויות של קורס בניית אתרים אונליין יהיו נמוכות בהרבה מהעלויות של קורס בניית אתרים פרונטלי ובדרך כלל עלויות של קורסים מהסוג הזה יהיו בטווחי המחירים של כמה אלפי שקלים ולעיתים אפילו כמה מאות שקלים לקורסים יותר בסיסיים.

לעומת זאת יש גם קורסים פרונטליים וקורס מסוג זה נמשך כ-300 שעות, ובדרך כלל נערך פעמיים בשבוע, בסך הכל כ-8 חודשים. את הקורסים המקוונים ניתן ללמוד מהבית, במסגרת השעות הנוחות לתלמיד. ישנם שיעורים המשודרים בלייב ושיעורים מוקלטים.

בדרך כלל עלות של קורס פרונטלי תהיה למעלה מ-10,000 ש"ח ובגלל שהקורס נמשך הרבה מאוד זמן ייקח זמן עד שתוכלו להיכנס אל התחום בצורה נכונה.

לימוד בניית אתרים מסקנות

אתרי האינטרנט כיום, כפי שרבים מאיתנו יודעים, מהווים חלק בלתי נפרד מחיינו. בתוך כך, הם מהווים כלי שיווק מרכזי עבור בעלי עסק מסחריים ופרטיים כאחד. לכן, להתמקצעות בתחום זה ביקוש רב במגוון תעשיות, ויכולה לשמש כתחום משתלם ורווחי לרבים, גם עבור אלו ללא רקע טכנולוגי.

אם אתם נמצאים בצומת דרכים ולא יודעים באיזה מקצוע לבחור אז עד יכול להיות רעיון טוב לנסות את התחום של בניית אתרים. אפשר להתחיל בקטן וללמוד מקורס בניית אתרים אונליין בעלויות לימוד נמוכות יותר ואם תראו שזה לא מתאים לכם התחום הזה אז שום דבר לא קרה ותוכלו להחליף את התחום.

בין אם אתם תעבדו בתחום או לא הכישורים שתצברו של בניית אתרים ישמשו אתכם בכל שלב בחיים שלכם ולכן זה יהיה רעיון טוב לצבור את הכלים כבר עכשיו כשיש לכם את הזמן הפנוי ללמוד אותם ולנסות לבנות אתרים באופן מעשי.

כלי נגישות