כתום בניית אתרים » בניית אתרים בחינם עם וורדפרס ואלמנטור

בניית אתרים בחינם עם וורדפרס ואלמנטור

איך אפשר ללמוד לבנות אתר במערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר בעולם בחינם? וורדפרס היא מערכת המאפשרת גם לאנשים ללא חוש טכני מעמיק לבנות אתרים בקלות יחד עם התוספים המיוחדים שלה ובדגש על התוסף המיוחד אלמנטור.

רבים מאתרי האינטרנט ברחבי העולם בנויים על מערכת וורדפרס והאפשרויות הרבות שהיא מציעה למשתמשים שלה רק הופכים אותה לגדולה אף יותר. בעזרת התבניות, התוספים וחווית המשתמש הכוללת – תוכלו לראות סרטונים וללמוד בקלות כיצד ניתן לבנות אתר מושלם בוורדפרס.

בניית אתרים בחינם עם וורדפרס ואלמנטור

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

לבנות אתר בחינם - האם זה באמת כזה פשוט?

התשובה אינה חד משמעית. לבנות אתר בחינם ללא בונה אתרים זה לא באמת כזה פשוט אבל בהחלט אפשרי באמצעות למידה עצמאית. בניית אתרים הוא תחום עצום ומצריך ידע מסוים, גם למתחילים מבינינו.

בעבר, נהגו לבנות אתרים באמצעות HTML ולכן היה מאוד קשה לנהל או לערוך אותו מבלי להיעזר במתכנת או במי שפיתח את האתר. כיום זוהי אינה המציאות – ניתן לנהל ולערוך את התוכן לגמרי לבד באמצעות מערכת ניהול תוכן כמו וורדפרס הנקראת במילים אחרות גם CMS.

לנהל אתר וורדפרס לבד ובחינם זה אומר בעצם לקחת את המושכות ולנהל כל מה שקשור לאתר, כולל האבטחה שלו, התחזוקה שלו, התוכן שלו, הקידום שלו במנועי החיפוש ועוד המון. ניהול אתר אינו דבר של מה בכך וכמובן שצריך לדעת מה עושים לפני שבכלל ניגשים לכל העניין.

כיום באמצעות וורדפרס ואלמנטור, יחד עם תוספים נוספים, אפשר להגיע לתוצאות מאוד יפות שאפילו מתכנתים בעבר לא יכלו לחלום עליהם. יחד עם קורסים חינמיים/לא חינמיים אונליין, וסרטונים ביוטיוב, ניתן ללמוד בצורה עצמאית איך לבנות אתר.

ברחבי האינטרנט יש מגוון קורסים במחירים סבירים המציעים ידע בסיסי ומעלה בכל מה שקשור לבניית אתרים, את השאר אפשר תמיד להשלים לבד או בקורסים נוספים.

איך יוצרים אתר בעזרת וורדפרס ואלמנטור?

כפי שציינו, ניתן להתקין את וורדפרס בצורה חינמית ביותר מ-60 שפות, המערכת מאפשרת יצירת אתר באמצעות תבניות קיימות או העלאת תבניות אחרות למערכת ובניית האתר בתבנית משלכם. כמובן שתמיד מומלץ להתייעץ עם מומחה וורדפרס או מומחה בניית אתרים בשביל טיפים ועצות על איך להתחיל לבנות אתר לבד ובחינם, או שאפשר להסתכל בסרטונים אונליין ולהמשיך משם ולנסות להתמודד עם הבעיות שעולות.

השלב הבא הוא בחירת תוספים, את זה ניתן לעשות גם בשלב שלאחר ההתקנה. ישנם תוספים ידועים ומומלצים כמו למשל תוסף Yoast שהוא תוסף לקידום ואופטימיזציית האתר (SEO), שעוזר לאתר להתקדם במנועי החיפוש.

תוספים נוספים כמו תוספי אבטחה, בניית טפסים, תבניות שונות מניעים את האתר קדימה ועוזרים לו להתקדם מעלה וכמו כן גם לחווית משתמש אידיאלית.

בניית אתרים בחינם באלמנטור

את אלמנטור ניתן להוריד בתור תוסף חינמי או לשדרג לגרסה בתשלום המתקדמת הרבה יותר הנקראת "אלמנטור פרו". התוסף מיועד לאתרי וורדפרס בלבד, ואנו ממליצים להשתמש בגרסה בתשלום כי היא פשוט הרבה יותר נרחבת ומעניקה הרבה יותר אופציות לעומת החינמית.

על מנת ליצור עמוד חדש באלמנטור, צריך להגדיר את האיזורים בהם תרצו שיהיה התוכן וכמובן להשתמש בשיטת "גרור/שחרר" על מנת לגרור תבניות ואלמנטים על גבי העמוד. כך תוכלו ליצור כמה עמודים שתרצו באתר בקלות וללא ידע טכני כלל.

כמובן שגם את אלמנטור צריך ללמוד ביסודיות וישנם קורסים וסרטונים רבים המציעים למידת אלמנטור צעד אחר צעד. כל הקטע בתוסף הזה הוא לבנות עמוד בעזרת תבניות וטמפלטים כך שניתן לחזור על עמוד אחד שמעוצב בדיוק אותו דבר עד כמה שיידרש. במידת הצורך ניתן לשנות פונט, צבע ועוד כמה דברים קטנים – בדיוק ההגדרה של טמפלט.

וורדפרס ואלמנטור הם כלים נהדרים לבניית אתרים למתחילים, והם יכולים לעזור בבניית אתר פשוט וקל כמו אתר תדמית או אפילו בלוג. ולמי שרוצה לחסוך את הזמן של בניית האתר אפשר לבדוק את הקורס לבניית אתרים באלמנטור של בית הספר לוורדפרס.

מדריך ליצירה ועריכת עמודים בוורדפרס באמצעות אלמנטור (Elementor)

מדריך ליצירה ועריכת עמודים בוורדפרס באמצעות אלמנטור (Elementor)
כלי נגישות